Informace a objednávky 211 222 929
obchod@svetsoftware.cz | Poslat dotaz

Přihlášený uživatel: Nepřihlášen
Nákupní košík: 0,- Kč s DPH


softwarové novinky recenze software softwarové technologie licencování software
Úvodní stranaJak legalizovat operační systém Windows XP nebo Windows Vista

Jak legalizovat operační systém Windows XP nebo Windows Vista

Jak poznat legální Windows?

OEM verze musí být uvedena na nákupním dokladu nebo faktuře a samozřejmě musíte mít nalepený štítek COA na vašem počítači. V případě stolního počítače je štítek nalepený na skříni počítače v případě notebooku se obvykle lepí na spodní stranu.

 

Pokud nemáte na svém počítači legální Windows máte dvě možnosti jak operační systém legalizovat:

  • První možností je zakoupit plnou licenci operačního systému, je to možnost nejdražší, ale získáte tak přenositelnou licenci, kterou můžete použít i na jiném počítači nebo po vylepšení vašeho počítače, kdy např. vyměníte základní desku a procesor za výkonnější. Tuto licenci lze nyní zakoupit pouze pro Windows Vista, prodej plných licencí Windows XP byl už ukončen.
  • Druhou možností je zakoupit Get Genuine Kit (GGK). Jedná se o anonymní řešení legalizace operačního systému Windows, vhodné pro koncové uživatele nebo malé firmy. Tento způsob legalizace je zcela anonymní a je obdobou dřívějšího prodeje OEM licence pro účely legalizace. Výhodou tohoto řešení je technická podpora zákazníka ze strany společnosti Microsoft. Součástí balení je instalační médium a štítek Certifikát Pravosti (COA). GGK je k dispozici pro operační systémy Windows XP Professional, Windows Vista Home Basic a Windows Vista Business (bez nároku na downgrade na Windows XP).Pro legalizaci Windows můžete zakoupit následující produkty.

Systém Windows XP:

 

Systém Windows Vista:


Je nutné nelegální Windows přeinstalovat?
Přeinstalaci doporučujeme, pokud jsou Windows nelegální není záruka, že jste instalovali ze správných instalačních médií, nicméně to není nutné. Můžete použít originální nástroj od Microsoftu, který Vám umožní do vaší instalaci zadat zakoupený produktový klíč. Po zadání klíče a aktivaci jsou vaše Windows legální a můžete využívat všech výhod legálních Windows jako je například přístup k Windows Update nebo uživatelskou podporu výrobce.